Sprzedaż, serwis terminali mobilnych, skanerów, drukarek, etykiety logistyczne – PDAserwis.com

Customer Relationship Management – CRM

by in PDA News 11 lipca 2019

CRM to nowoczesne narzędzie do zarządzania informacjami w przedsiębiorstwie. Taki model zarządzania jest pomocny w tworzeniu pozytywnych relacji z klientem poprzez ciągłość komunikacji z nim. Dla firmy oznacza to dodatkowe korzyści: wszystkie informacje o kliencie znajdują się w jednym miejscu, każdy dział firmy ma dostęp do informacji: od logistyki po administracje i księgowość. Takie rozwiązania znacznie ułatwiają komunikację wewnątrz firmy.

„CRM jest to nowoczesne podejście lub model zarządzania, którego wyznacznikiem działania jest jak najlepsze sprostanie potrzebom konsumenta. Celem strategii CRM jest wykształcenie takich wewnętrznych i zewnętrznych relacji z konsumentem, które w bezpośredni sposób wpływają na zwiększenie zysku i produktywności przedsiębiorstwa. Pożądane relacje z klientem powstają w wyniku wykorzystania rozwiązań technologicznych, metod planowania strategicznego, technik marketingowych oraz wszelkich narzędzi doskonalenia organizacyjnego.”

PDA IT Solutions jest architektem CRM szytego na miarę do każdej firmy.

Tworzone Systemy zbudowane są z 3 elementów:

  • Front-office zwany operacyjnym – odpowiada za automatyzację podstawowych procesów biznesowych (marketing, sprzedaż, serwis)
  • Back-office zwany analitycznym – odpowiada za analizę zachowań klientów na podstawie danych zgromadzonych w elemencie
  • Panel komunikacyjny zwany też interakcyjnym – odpowiada za komunikację z klientami

Informatyczne Systemy Sprzedażowo – Raportowe CRM to narzędzia, których stosowanie jest absolutnie obowiązkowe w każdej firmie nastawionej na wysoką jakość obsługi klienta, dążącej do podnoszenia jakości swoich produktów i usług, a w efekcie maksymalizującej osiągane zyski.

 

Autorem artykułu jest Agata Ryszawy z zespołu PDAserwis.