Sprzedaż, serwis terminali mobilnych, skanerów, drukarek, etykiety logistyczne – PDAserwis.com

Rozszerzona rzeczywistość w magazynie

by in PDA News 24 marca 2021

Każdego dnia spędzamy wiele czasu wpatrując się w ekrany. Co, jeśli nie musielibyśmy tego robić? Jeśli wszystkie niezbędne informację potrzebne do pracy, czy rozrywki byłyby zawsze dostępne w zasięgu wzroku. Wystarczy wykonać gest lub wydać komendę słowną i już wiemy, jaka będzie pogoda, co dzieje się aktualnie na świecie…lub jak efektywnie kompletować zamówienia w magazynie.

Rozszerzona rzeczywistość to system, który pozwala łączyć światy realne i wirtualne. Najczęściej, po prostu, poprzez nakładanie wirtualnych elementów na to, co obserwujemy przed sobą. Do rozszerzonej rzeczywistości wykorzystywany jest obraz z kamery, na który to nakładane są generowane w czasie rzeczywistym elementy. Rozszerzoną rzeczywistość zaczęto po raz pierwszy wykorzystywać na początku lat 90.

Prawdziwe szaleństwo z rozszerzoną rzeczywistością w roli głównej rozpętało się w 2016 roku, przy okazji premiery gry Pokemon Go. Wirtualne stwory i postacie opanowały wówczas ulice na całym świecie. Użytkownicy za pośrednictwem aparatów w swoich urządzeniach mieli szansę obserwować otaczający ich świat, do którego algorytm dodawał dodatkowe obrazy.

Jednak rozszerzona rzeczywistość to nie tylko rozrywka. Rozwiązania, na których opiera się ta technologia, pozwala na dużo szersze wykorzystanie, niż tylko branża rozrywkowa. Potencjał drzemiący w tej technologii jest ogromny i zahacza o co najmniej kilkanaście dziedzin — od literatury, przez architekturę, lotnictwo, sprzedaż, edukacje na magazynowaniu i logistyce kończąc.

Zespół PDA IT Solutions zainteresował się tą technologią i efektem jest unikatowe na polskim rynku oprogramowanie do zarządzania magazynem za pomocą technologii AR. Aplikacja działa jako przewodnik po magazynie oraz pozwala eliminować błędy podczas wyszukiwania i uzupełniania zapasów magazynowych.

System działa w oparciu o okulary HoLens Microsoft wykorzystujące technologię AR. Pozwalają one na wyświetlanie w polu widzenia treści multimedialnych w interaktywnej formie i obserwowanie świata zewnętrznego uzupełnionego o treści wirtualne.

W czym nasz system może pomóc Twojej firmie?

–nawigowanie pracowników w halach magazynowych,
-wytyczanie najkorzystniejszych tras,
– określanie pozycji poszukiwanego towaru,
– wyświetlanie aktualnych stanów magazynowych.

Przeniesienie w świat rozszerzonej rzeczywistości umożliwiają:
Pozycjonujące kamery: Rejestracją użytkownika i jego ruchów zajmuje się 5 kamer. Kamera czołowa dokonuje pomiarów pomieszczenia analizując przeszkody i ruchome obiekty. Cztery pozostałe zewnętrzne kamery rejestrują otoczenie i ułatwiają urządzeniu orientację przestrzenną. Kamery  w czasie rzeczywistym przenoszą  sygnał do komputera albo go zapisują.
Głośniki: Dwa głośniki montowane bezpośrednio nad uszami pozwalają doświadczyć przestrzennego dźwięku, który wzmacnia efekt AR.
System zasilany jest za pomocą małych akumulatorów znajdujących się za głośnikami.

Sterowanie może odbywać się poprzez fizyczny pilot, za pomocą głosu lub poprzez gesty: jeden ruch dłonią otwiera menu, a potwierdzenie odbywa się ruchem głowy.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *