Sprzedaż, serwis terminali mobilnych, skanerów, drukarek, etykiety logistyczne – PDAserwis.com

Popraw wydajność inwentaryzacji przy pomocy nowoczesnych rozwiązań AutoID

by in PDA News 3 stycznia 2020

W dobie wysokiej jakości obsługi klienta i jak najszybszej realizacji zamówień, wymagane jest wdrożenie rozwiązań usprawniających procesy zarządzania zasobami. Inwentaryzacja nie musi być żmudną i czasochłonną czynnością. Przy pomocy technologii opartej na kodach kreskowych, RFID i nowoczesnych urządzeniach, ewidencja środków trwałych przebiega szybciej, sprawniej i bezbłędnie.

Wdrożenie rozwiązania RFID pozwala na obniżenie kosztów związanych z zasobami towarów. W przeciwieństwie do klasycznych etykiet z kodami kreskowymi, technologia RFID to gwarancja trwałości oznaczeń towarów przy pomocy technologii detekcji. Tradycyjne etykiety z nadrukowanymi kodami są podatne na uszkodzenia i w konsekwencji tracą czytelność. Wymagają pojedynczych, ręcznych odczytów, co prowadzi do czasochłonnego procesu.

System magazynowy RFID prowadzi do usprawnienia pracy i umożliwia dokładne zlokalizowanie towarów. Automatyzacja procesów magazynowych przebiega przy użyciu odpowiedniego sprzętu takie jak  mobilne terminale, skanery znaczników RFID. Identyfikacja produktów i łączenie z bazą danych przebiega automatycznie. System w pełni integruje się z używanym oprogramowaniem do zarządzania magazynem.

Automatyczny tryb odczytu kodów odbywa się w sposób zbliżeniowy. Bezdotykowe odczyty wyraźnie przyśpieszają inwentaryzację. Przy czym dostępnych jest szereg dodatkowych korzyści z wdrożenia systemu: przyśpieszenie obiegu dokumentów dotyczących towarów, eliminacja pomyłek związanych z inwentaryzacją ręczną, ograniczenie ilości osób wyznaczonych do przeprowadzenia spisu towarów, jednolita identyfikacja środków.

Do wydajniejszej pracy potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Do narzędzi wspomagających proces inwentaryzacji zalicza się m.in : oprogramowanie do zarządzania zasobami, czytniki kodów kreskowych, drukarki etykiet, komputery mobilne.

Skanery kodów kreskowych można podzielić ze względu rodzaj wykonywanej pracy. Sprzęt jest odporny na czynniki mechaniczne i przystosowany do ciężkich warunków pracy.

Zaawansowana technologia zapewnia odczyt kodów kreskowych 1D i 2D. Łatwość i szybkość obsługi sprzętu zapewnia wysoka pojemność baterii i mocna konstrukcja, odporna na upadki i inne uszkodzenia. Prędkość przetwarzania danych gwarantuje niezwykłą efektywność pracy i skraca czas inwentaryzacji.

Nowoczesne modele komputerów mobilnych przeznaczone są do ciężkich prac na magazynie. Dzięki nim skompletujesz całość asortymentu szybciej i sprawniej, przy tym zwiększysz produktywność swojej działalności. Z myślą o ergonomii i wygodzie użytkowania aktualne komputery mobilne można konfigurować na różne sposoby (np. na rożne kąty skanowania). Nowoczesne modele z niezwykłą precyzją skanują nawet z dużej odległości.

Mimo trudnych warunków komputery mobilne nie tracą swoich dotychczasowych funkcji. Są odporne na upadki z wysokości. Posiadają ekran wykonany są solidnego szkła, odpornego na zalania i pył. Komputery mobilne zapewnią natychmiastową komunikację z dowolnego miejsca. Warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria takie jak kabury i paski na rękę, aby jak najefektywniej korzystać z komputerów.

Wiodącym producentem skanerów kodów kreskowych i urządzeń z technologią RFID jest Zebra Technologies.

Decydując się na wybór optymalnego sprzętu, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak specyfika miejsca pracy, rodzaje znaczników środków trwałych czy indywidualne wymagania w miejscu pracy. Zespół PDAgroup profesjonalnie doradzi w zakresie optymalnego rozwiązania, oszczędzając Twój czas i pieniądze.

Autorem artykułu jest Aleksandra Kiecana z zespołu PDAserwis.