Sprzedaż, serwis terminali mobilnych, skanerów, drukarek, etykiety logistyczne – PDAserwis.com

Nowości z świata AutoID

by in PDA News 15 kwietnia 2020

Automatyczny system wymiarowania AutoCub 

 

Honeywell przedstawił szybki i ekonomiczny sposób na mierzenie przedmiotów i optymalizację przestrzeni w magazynie. System automatycznego wymiarowania pozwala na dokładne określenie wymiarów produktów, co z kolei wpływa na lepsze zagospodarowanie przestrzenią i zmniejszenie kosztów wysyłek. Urządzenie idealne sprawdzi się w sklepach, firmach kurierskich oraz w miejscach, gdzie wykonywane są przyjęcia magazynowe.

W odróżnieniu od ręcznych pomiarów, system skraca czas potrzebny do wymierzenia danego towaru. System AutoCube przy użyciu technologii wykrywania głębi 3D, mierzy przedmiot z najwyższą precyzją. Składa się on z urządzenia zamocowanego na statywie i podłączonego do komputera za pośrednictwem przewodu USB.

 

 

 

 

System AutoCube jest uniwersalny: mierzy opakowania i przedmioty o rożnych wielkościach w czasie krótszym niż sekunda. Konstrukcja urządzenia nie zajmuje dużo miejsca, co przekłada się na optymalizację przestrzeni. Urządzenie zapewnia dokładność mierzenia do 5mm. Wdrożenie systemu zwiększy produktywność procesów w magazynie i zredukuje ilość błędów do minimum.

 

System lokalizacji w czasie rzeczywistym WhereNet

 

Narzędzie od Zebra Technologies umożliwia monitorowanie i śledzenie towarów w czasie rzeczywistym. Automatyzacja kontroli lokalizacji gwarantuje ograniczenie kosztów śledzenia zasobów i w szybkim czasie dostarcza niezbędnych informacji. Dzięki szczelnej konstrukcji sprzęt jest dostosowany do działania w trudnych warunkach.

System zapewnia:

  • widoczność w czasie rzeczywistym,
  • dokładne i aktualne co do sekundy informacje o stanie zasobów,
  • maksymalny zasięg monitorowanego obszaru,
  • długi czas pracy baterii.

 

 

Maksymalnie szybki dostęp do informacji zapewnia podejmowanie trafniejszych decyzji, opartych na precyzyjnych danych. Dzięki wysokiej widoczności system firmy Zebra można stosować na terenie całego obiektu. Takie rozwiązanie pozwala na płynne prognozowanie procesów i poprawianie wydajności. Automatyzacja procesu śledzenia pozwala skupić się na innych aspektach działalności firmy i skoncentrować się na wprowadzaniu ulepszeń.

 

Kwesta prywatności w rozwiązaniach lokalizacyjnych

 

Podczas wdrażania systemów lokalizacyjnych mogą pojawić się obawy odnoszące się do kwestii monitorowania personelu. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, należy uwzględnić potrzeby przedsiębiorstwa oraz regulacje prawne w danym kraju. Przepisy prawne oraz ograniczenia nakładane przez związki zawodowe mogą przyczynić się do zasięgu oraz stopnia zastosowania systemów lokalizacyjnych.

 

PowerScan 95X1 Auto Range (AR)

 

Datalogic rozszerza swoją ofertę o nowsze skanery PowerScan 95X1 Auto Range, które przy użyciu wydajniejszego systemu skanują kody zarówno z małych odległości rzędu 15 cm, jak i z ponad 20 m. Dodatkowa opcja regulacji ostrości umożliwia wygodne skanowanie na różnych wysokościach. System oświetleniowy LED umożliwia dokładne pozycjonowanie pola widzenia na kodzie kreskowym.

Skanery PowerScan działają również w słabych warunkach oświetleniowych i dostosowane są do skanowania kodów 1D/2D. Urządzenia doskonale sprawdzają się w ciężkich warunkach środowiskowych. Uzyskały niezbędne certyfikaty świadczące o odporności na czynniki mechaniczne, wodę i kurz.

 

 

 

Skanerów można używać w wersji biurkowej. Z kolei modele bezprzewodowe działają w technologii Bluetooth 3.1. oraz są wyposażone w system Datalogic STAR Cordless System ™ 2.0 (PM9501-AR). Sprzęty znajdują zastosowanie w logistyce, produkcji, transporcie i ochronie zdrowia. Akcesoria dedykowane innym produktom z serii PowerScan będą także współpracować z nowszymi modelami.

 

Chcesz wiedzieć więcej o systemach i urządzeniach AutoID? Skontaktuj się z nami już dziś! Pomożemy Ci wybrać rozwiązanie, które usprawni i ulepszy procesy w Twojej firmie.  

 

Autorem artykułu jest Aleksandra Kiecana z zespołu PDAserwis.