Sprzedaż, serwis terminali mobilnych, skanerów, drukarek, etykiety logistyczne – PDAserwis.com

Niesamowity świat terminali Cz. 1 Datalogic Rhino II

by in PDA News 29 marca 2019

Witajcie!
Rozpoczynamy serię publikacji dotyczących najciekawszych urządzeń barcodowych dostępnych na naszym rynku.
W artykule będę starał się przybliżyć Wam trochę środowisko naturalne otaczające na co dzień nasze przedsiębiorstwa.
Zaznaczam, że urządzenia wytypowane są przeze mnie, więc jest to moja subiektywna selekcja najciekawszych rozwiązań, które miałem przyjemność wdrożyć w ostatnich miesiącach.

Jesteście zaciekawieni, o czym to będzie? No i słusznie!
Zaparzcie sobie kawę, usiądźcie wygodnie w fotelu i pozwólcie, że przybliżę Wam pierwsze niesamowite urządzenie, które zadomowiło się na terenie Polski.

Zaczynajmy!

Rhino II (pol. Nosorożec) – to rodzina dużych terminali wózkowych, która liczy dziś 2 gatunki w 14 rodzajach.
Nosorożec występuje na terenie całej Polskie, najczęściej spotykany jest na obiektach logistycznych i produkcyjnych. Rhino to duże terminale mobilne o solidnej aluminiowej obudowie, minimalistycznym wyglądzie, klasą szczelności IP65/IP67, Bluetooth® v4.0, Wi-Fi, interfejsami RS232, USB, COM oraz Ethernetem.
Na czubku jego aluminiowej konstrukcji znajduję się masywny róg, który zapewnia nieprzerwaną łączność ze znajdującymi się w pobliżu access pointami a po prawej stronie znajdziesz osiem przycisków, które ułatwią codzienne obcowanie z urządzeniem.
Rhino jest urządzeniem towarzyskim najczęściej widzianym w otoczeniu klawiatur ABCD (95ACC1331), mocowań (94ACC0034) oraz skanerów ręcznych Datalogic PD9500 czy PD9130.

Tryb życia i zachowanie:
Rhino II aktywne są przez całą dobę. Nie boją się niskich i wysokich temperatur (żyją nawet w temperaturach od-30°C do 50°C). Potrafi żyć w wilgotnym otoczeniu od 10 do 90% przy 40°C( bez kondensacji). Dodatkowo ma ekran pojemnościowy z 4 mm antyodblaskową szybą przeciwsłoneczną co umożliwia wyświetlanie informacji nawet przy dużym nasłonecznieniu oraz pozwala na pracę w rękawicach.

Morfologia i anatomia:
Rhino są bardzo inteligentne. Dzięki wydajnemu procesorowi Intel Atom E3826 Dual Core 1.46 GHz (Win7/10) i pamięci RAM: 4 GB RAM potrafią wykonywać wiele czynności naraz oraz zapewnić płynną pracę systemu i aplikacji.

Rozmnażanie:
Rhino II rodzi się w fabrykach Datalogic, po czym przechodzi okres lęgowy w dystrybucji. Następnie dzięki przedstawicielom PDAserwis migrują do magazynów i hal produkcyjnych, gdzie zakładają gniazda na wózkach widłowych.

Pożywienie:
Rhino pożywia się prądem stałym za pomocą dwóch izolowanych zasilaczy: 12 VDC oraz 24/48 VDC.

Ochrona i zagrożenia:
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Datalogic oraz Soredi, a dokładnie dzięki solidnej obudowie oraz wydajnemu procesorowi Rhino jest w stanie działać nieprzerwanie w najtrudniejszych warunkach.
Dzięki największemu ekranowi na rynku (niektóre osobniki z tej rodziny dorastają nawet do 21” Datalogic SH21 Blackline), swojej niezawodności i wysokiej wydajności żaden drapieżnik nie jest w stanie mu zagrozić.

Ciekawostki:
Akumulator:
Rhino może mieć wewnętrzny akumulator, który pozwala mu nawet na 30minut pracy po odcięciu od zasilania.
Emulacje terminala:
WEC7: zainstalowany Wavelink Terminal
Android: dostępne Wavelink Velocity TE oraz StayLinked Smart TE.
Pamięć dyskowa:
WEC7: 32 GB SDHC;
Android 7.1: 8 GB eMMc;
Win7/10: 32 GB CFast SSD
SD slot: do użytku przez WEC7 OS; inne OS mogą korzystać jako dodatkowa pamięć.
I to na dzisiaj tyle…
Mam nadzieję, że zachęciłem Was do bliższego zapoznania się z tym produktem oraz że przybliżyłem Wam co nieco charakterystykę tego urządzenia.
Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w następnym artykule.

PS, bo bym zapomniał… jeżeli macie jakieś pytania to wiecie gdzie mnie szukać 😉

Autorem artykułu jest Michał Wielgosz z zespołu PDAserwis.