Sprzedaż, serwis terminali mobilnych, skanerów, drukarek, etykiety logistyczne – PDAserwis.com

Technik mechatronik to zawód przyszłości!

by in PDA News 14 września 2018

Choć nasza historia rozpoczęła się 12 lat temu i powinniśmy właśnie kończyć 6. klasę szkoły podstawowej, dziś to my uczymy! Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na to, by rozpowszechniać je dalej. Dlaczego? Bo nasza firma rozwija się tak szybko, jak rynek sprzętu AutoId i stale poszukujemy profesjonalistów, którzy w należyty sposób zadbają o Twoje urządzenia.

Dlatego postanowiliśmy wesprzeć Zespół Szkół Nr 1 w Płońsku im. Stanisława Staszica w doskonaleniu umiejętności przyszłych absolwentów kierunku technik mechatronik.

Dbając o rozwój umiejętności uczniów, wyposażyliśmy stanowiska pracy przyszłych specjalistów w profesjonalny sprzęt do lutowania podzespołów elektronicznych. Przeprowadziliśmy szkolenie obejmujące diagnozowanie usterek kontroli jakości montażu elementów i podzespołów elektronicznych. Przekazaliśmy materiały tj. płytki lutownicze w kilku rodzajach, na których uczniowie mogą się uczyć oraz analizować błędy podczas lutowania i starać się zapobiegać ich powstawaniu. Wszystko to udostępniliśmy zgodnie z zasadami bezpiecznego korzystania z tego typu sprzętu i regułami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Nasza współpraca z Zespołem Szkół Nr 1 w Płońsku jest stale aktywna – poprzez bieżący kontakt i wymianę informacji będziemy mogli podnieść stopień zaawansowania dotychczasowych obowiązków. Tak, aby przyszli uczniowie byli ekspertami z zakresu mechatroniki.

To jeszcze nie koniec! Najlepszym uczniom jesteśmy w stanie zaproponować stałą współpracę tuż po zakończeniu nauki. Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy już teraz, w takcie trwania nauki, na wakacyjne praktyki!

 

Autorem artykułu jest Emilia Rojek z zespołu PDAserwis.