Sprzedaż, serwis terminali mobilnych, skanerów, drukarek, etykiety logistyczne – PDAserwis.com

Jak wybrać czytnik kodów kreskowych?

by in PDA News 5 listopada 2018

Wybór skanera to najczęściej trudna i wieloetapowa decyzja. Na początku należy zdecydować, czy inwestujemy w sprzęt nowy, czy używany. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Sprzęt nowy uznawany jest jako pewny i niezawodny, dodatkowo objęty gwarancją producenta oraz z potencjałem długiej żywotności. Jednak nie należy zapominać, że również urządzenia używane u sprawdzonego dostawcy są objęte gwarancją, poddane gruntownej renowacji a tym samym są świetną alternatywną cenową dla dużo droższych nowych.
Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj kodów kreskowych, które są używane w magazynie. W zależności od tego, czy ma być skanowany kod jedno- czy dwuwymiarowy, mamy do dyspozycji czytnik laserowy (kody 1D) lub typu imager (kody 1D i 2D).
W zależności od miejsca użytkowania lasera mamy do dyspozycji skanery stacjonarne lub przenośne (mobilne). Jeśli jest to sklep lub hurtownia, a produkty powinny być skanowane na ladzie, należy wybrać czytnik ladowy. Czytnik ręczny (półprzenośny) znajduje zastosowanie w statycznym punkcie bez możliwości oddalania się od miejsca skanowania, jednak wymaga większej dostępności i niestandardowego podejścia do odczytu, a czas nie jest najważniejszym elementem, należy wybrać czytnik ręczny. A wszędzie tam, gdzie operator musi przemieszczać się po obszarze skanowania i musi mieć pełną swobodę, sprawdzi się czytnik bezprzewodowy (mobilny).
Jeżeli spotykamy się z problemem uszkodzonych kodów kreskowych, należy rozważyć zakup typu imager. Dodatkową zaletą tego typu czytników jest niskie zużycie energii. Natomiast na dużych przestrzeniach, np. w magazynie wysokiego skanowania, gdzie kody są skanowane z dużych odległości oraz zależy nam na wysokiej jakości odczytu, a co za tym idzie, oszczędności czasu, powinniśmy rozważyć zakup skanera laserowego. Jednak w zamian za mocniejsze źródło światła musimy liczyć się z większym zużyciem energii, czyli z częstszym ładowaniem baterii urządzenia.
Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik pozwoli na sprawniejsze podjęcie decyzji dotyczącej zakupu urządzenia skanującego. Natomiast, jeżeli Wasze potrzeby należą do tych z gatunku niestandardowych, prosimy o kontakt z jednym z naszych doradców klienta, którzy pomogą dobrać sprzęt idealnie je spełniający.

Autorką artykułu jest Wiktoria Kasprzyk z zespołu PDAserwis.