Drukarki przemysłowe i półprzemysłowe
Słysząc o drukarkach przemysłowych i półprzemysłowych, pierwszym wyobrażeniem, jakie nam się nasuwa, jest ich praca w wielkim zakładzie produkcyjnym czy centrum dystrybucyjnym. Faktycznie- kojarzymy je z dużym rozmiarem, odpornością na uszkodzenia i pracą na wysokich obrotach.
Nie są to jednak jedyne miejsca, gdzie znajdują swoje zastosowanie.
Obecnie możemy znaleźć je także w segmentach takich jak:
• produkcja, w której drukarka może być używana do etykietowania opakowań, etykiet z identyfikatorami produktów, etykiet seryjnych,
• opieka zdrowotna, gdzie typowe zastosowania obejmują specyficzne etykiety i zamówienia, śledzenie towarów
• agencje rządowe, które wykorzystują drukarki do magazynowania, śledzenia zasobów i logistyki
• detal, w tym etykiety półkowe, tagowanie przedmiotów, zwroty i wysyłki
• zastosowania w zakresie transportu i logistyki, takie jak etykietowanie odbiór, wysyłka, komisjonowanie i pakowanie
Dlaczego? Ponieważ są stworzone, aby przetrwać jak najwięcej.
Producenci drukarek tacy jak Zebra, Citizen, Honeywell czy TSC szczelnie zamykają swoje drukarki w metalowych obudowach, aby zapobiec przenikaniu cieczy i kurzu. Większość modeli jest w stanie pracować w ekstremalnych temperaturach czy też bez kontroli klimatu. Produkują również maszyny, które można dezynfekować specjalnie dla miejsc takich jak laboratoria, szpitale czy apteki.
Większość branż posiada firmy lub działy, które muszą działać przez całą dobę. Nie mogą pozwolić sobie na przestoje, które w minuty potrafią wygenerować kolosalne koszty. Aby wyjść naprzeciw wymaganiom branży i zapewnić najwyższą możliwą wydajność, producenci drukarek wyposażają swoje urządzenia w części, które wytrzymują 24-godzinne tryby pracy. Do tego większość z nich oferuje możliwość drukowania termo-transferowego lub termicznego etykiet. Ta funkcja wspomaga elastyczność pracy w środowiskach, które nigdy nie przerywają swojej pracy.
Firmy produkujące drukarki rozumieją wymagania branż, które wspierają, dlatego też oferują niezliczoną ilość konfiguracji do użycia w wielu możliwych ustawieniach. Możemy wybrać pomiędzy typowymi rozdzielczościami drukowania 203, 300, 400 czy też 600 dpi, pomiędzy prędkościami drukowania w zakresie od 8 do 14 oraz szerokością etykiet do 10, 15, czy 20 cm, a nawet większych. Większość modeli oferuje więcej niż jeden interfejs, kiedy to inne wyposażone są w technologię Bluetooth lub Ethernet, by zapewnić szybki, bezpieczny przesył informacji w firmach z sieciami bezprzewodowymi. Niezależnie od opcji, urządzenia wszystkich marek oferują wyraźny obraz, tekst i grafikę, które bez problemu zostaną poprawnie odczytane na każdym etapie.
Są łatwe do skonfigurowania, utrzymania i używania. Wydajność, trwałość i jakość nie są jedynymi wymaganiami, których przedsiębiorstwa oczekują od swoich drukarek przemysłowych. Chcą sprzętu łatwego w użyciu.
Aby sprostać wymaganiom firm na całym świecie, producenci oferują szereg funkcji, które poprawią funkcjonalność dzisiejszych drukarek, w tym:
• duże panele przednie, kolorowe wyświetlacze, okna multimedialne i boczne drzwiczki przydatne dla lepszego załadowania i konserwacji drukarek,
• uniwersalne języki drukowania, które umożliwiają bezproblemową integrację i konfigurację z istniejącymi systemami,
• oprogramowanie do zdalnego zarządzania urządzeniem, które pozwala monitorować drukarki sieciowe i zarządzać nimi z dowolnego miejsca,
• inteligentna technologia druku, która eliminuje potrzebę korzystania z komputerów PC, umożliwiając drukarkom samodzielne drukowanie.
Podsumowując- przemysłowe i półprzemysłowe drukarki kodów kreskowych są idealne do zastosowań w dużych magazynach, mogą pracować w trybie transferu termicznego lub bezpośredniego druku termicznego. Są one zaprojektowane z całkowicie metalowej ramy i działają nieprzerwanie, aby skutecznie poprawić wydajność w łańcuchu dostaw.
Zapraszam na strony producentów do zapoznania się z parametrami poszczególnych drukarek:
ZEBRA, TSC, CITIZEN, HONEYWELL
Autorką artykułu jest Justyna Mikulska z zespołu PDAserwis.