Sprzedaż, serwis terminali mobilnych, skanerów, drukarek, etykiety logistyczne – PDAserwis.com

Szlachetna paczka!

by in PDA News 28 listopada 2018

Inicjatywy, jaką jest Szlachetna Paczka chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, bo jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych akcji społecznych w Polsce.

W tym roku firma PDAserwis postanowiła dołączyć do wielkiej rodziny darczyńców i zaprosił do wspólnego projektu swoich Pracowników.

Zdecydowaliśmy się wesprzeć przedświąteczną pomocą Rodzinę z Ciechanowa, poniżej przedstawiamy krótki jej opis sporządzony przez Wolontariusza Szlachetnej Paczki:

Pani Katarzyna (43 l.) samotnie wychowuje czwórkę dzieci: bliźniaków Mikołaja i Sylwestra (8 l.), Karolinę (13 l.) i Natalię (16 l.). Rodzina mieszka w wynajmowanym, skromnym, dwupokojowym mieszkaniu. Rodzina była ofiarą przemocy domowej. Mąż znęcał się psychicznie i fizycznie nad całą rodziną. Pani Katarzyna, dla dobra dzieci, postanowiła odejść od męża tyrana i rozpocząć nowe życie. Ojcu dzieci zostały ograniczone prawa rodzicielskie. Rodzina utrzymuje się z programu 500+, alimentów i zasiłku rodzinnego, co daje łącznie 3650 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania pozostaje im jedynie 450 zł na osobę. W rodzinie widoczne są mocne więzi między wszystkimi członkami. Pani Katarzyna stara się zmienić swoje życie. Rozpoczęła naukę w zaocznym liceum, aby w przyszłości (gdy dzieci będą starsze) znaleźć pracę. Pasją pani Katarzyny jest pieczenie ciast, tortów i ogólnie pojęte gotowanie. Jej specjalnością są pierogi. Dzieci chętnie pomagają mamie w przygotowywaniu posiłków, jak i w pozostałych obowiązkach domowych. Rodzina najbardziej potrzebuje węgla na zimę, który znacząco obciąża budżet. Będzie również wdzięczna za żywność i środki czystości.

Wiemy, że podstawowe potrzeby rodziny to węgiel do ogrzewania mieszkania w zimie, żywność (herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe, słodycze) oraz środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów). W pierwszej kolejności przeznaczamy fundusze na te cele.

Dodatkowe potrzeby rodziny to pomoce szkolne dla Dzieci (zeszyty, bloki, przybory do pisania, kredki) oraz wyposażenie mieszkania (ręczniki).

Przekazujemy zarówno dary rzeczowe z powyższego wykazu, jak i datki finansowe. Termin przekazania wsparcia do siedziby firmy to środa 5 grudnia. Tego dnia podliczymy wartość przekazanych darów oraz wsparcia finansowego a firma PDAserwis przekaże taką samą kwotę, za co kupimy brakujące artykuły. Mamy nadzieję, że funduszy wystarczy również na specjalne świąteczne podarunki dla całej Rodzinki (Katarzyna – perfumy, Natalia – kosmetyki (balsam, kremy), Karolina – koszulka Legii, Mikołaj – Lego Indiana Jones, Sylwester – resoraki Hot Wheels) ?

Podarunki mogą być również używane, ale w takim stanie, w jakim my sami chcielibyśmy je otrzymać.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Wolontariuszem Szlachetnej Paczki i na bieżąco będziemy zamieszczać tutaj precyzyjne informacje odnośnie spodziewanej pomocy oraz dodatkowych rzeczy, również używanych, które można przekazać Rodzinie, tak, żeby Paczka była jak najbardziej spersonalizowana i dopasowana do oczekiwań i potrzeb całej Piątki, zgodnie z misją naszej firmy ?

Na finał całej akcji, czyli 8 i 9 grudnia, sporządzimy podsumowanie wpływów i przekażemy zestawienie przekazanej pomocy wszystkim Pracownikom zaangażowanym w Projekt.

 Pamiętajcie, że w całą akcję możecie zaangażować swoje Rodziny oraz Przyjaciół! Im więcej zbierzecie, tym więcej PDAserwis przekaże z własnych środków i tym wspanialsze Święta czekają naszych Podopiecznych. Liczymy również, że nasza pomoc będzie początkiem zmiany ich całego życia!

Z przyjemnością informujemy, że chęć dołączenia do naszej akcji wyrazili nasi Partnerzy biznesowi. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować nie tylko z firmami, ale ze wspaniałymi ludźmi o wielkim sercu. W podsumowaniu naszej akcji przedstawimy wszystkie podmioty i osoby, które wsparły nasze działania na rzecz Rodziny Pani Katarzyny.